ETAPY PROJEKTOWANIA WNĘTRZ & MOJE PAKIETY USŁUG

Wielu z Was zastanawia się jak przebiega współpraca z Projektantami wnętrz i na czym polegają różne usługi przez nich oferowane.

Projektanci działają podobnie. Mają różne zakresy usług, z różnymi cenami, ponieważ nakład czasu pracy i koszty związane – chociażby ze skalą projektu i z dojazdem – są inne. Nazywają swoje pakiety usług różnie, ale najczęściej chodzi w nich o to samo.

Poniżej przedstawione są poszczególne etapy projektowania w ramach różnych zestawów usług. To od zakresu prac, czasu jaki projektant musi poświęcić nad Wizualizacjami 3D, sporządzeniem dokumentacji technicznej, ilością godzin spędzoną na budowie, oraz sklepach i hurtowniach z klientami zależy cena usługi.

Do tego dochodzą koszty związane z dojazdami – często odległymi od naszego miejsca zamieszkania - które w moim przypadku są już wliczone w cenę.

Nie zapominajcie, że architekci prowadzą działalność gospodarczą i mają zobowiązania z tym związane. Używają również programów do wspomagania projektowania CAD, za które trzeba płacić licencje, płacą za reklamę, by być zauważonym, no i od czasu do czasu muszą unowocześniać swój sprzęt komputerowy.

Zapoznaj się z PAKIETAMI poniżej

PAKIET BASIC

PAKIET BASIC to usługa polegająca  na stworzeniu koncepcji wnętrza w formie wizualizacji komputerowej, przedstawiającej w sposób realistyczny projektowane wnętrze z wyposażeniem i oświetleniem.

ETAPY

1

Wizyta projektanta na budowie dla dokonania pełnej inwentaryzacji obiektu i/lub przekazanie dokumentacji projektowej przez inwestora.

2

Konsultacje zmierzające do ustalenia potrzeb i preferencji inwestora w zakresie funkcjonalności pomieszczeń, ulubionego stylu, wysłuchania potrzeb domowników & użytkujących. To również etap ustalenia zgrubnego budżetu.

3

Przygotowanie w oparciu o dokumentację wejściową układu funkcjonalnego pomieszczeń, oraz propozycję  rozmieszczenia wyposażenia, stanowiących bazę do wykonania wizualizacji komputerowej 3D

4

Stworzenie Wizualizacji komputerowej 3D pomieszczeń, oddającej z dużą wiernością efekt końcowy projektu w rzeczywistości po jego realizacji. Klient będzie mógł odbyć wirtualny spacer po swoim mieszkaniu.

5

Spotkanie, rozmowa telefoniczna, video-konferencja  w celu omówienia Wizualizacji komputerowej 3D i ustalenia ewentualnych zmian i poprawek w koncepcji.

6

Spotkanie końcowe w celu przekazania Wizualizacji 3D.

PRZYKŁAD WIZUALIZACJI 3D - SALON Z OTWARTĄ KUCHNIĄ we WROCŁAWIU

PAKIET STANDARD

PAKIET STANDARD to oprócz zawartego w nim PAKIETU BASIC dodatkowo wykonanie dokumentacji technicznej, ułatwiającej ekipie remontowej lub samemu inwestorowi przeprowadzenie prac budowlano - remontowo wykończeniowych.

ETAPY

4

Stworzenie 2 Wizualizacji komputerowych 3D pomieszczenia, oddających z dużą wiernością efekt końcowy projektu w rzeczywistości po jego realizacji. Klient będzie mógł odbyć wirtualny spacer po swoim mieszkaniu, by zdecydować o wyborze koncepcji do dalszych prac

5

Spotkanie, rozmowa telefoniczna, video-konferencja  w celu omówienia dwóch koncepcji w formie realistycznej Wizualizacji komputerowej 3D. Wybór jednej z nich do dalszej pracy, ustalenia dotyczące ewentualnych zmian i poprawek w wybranej koncepcji.

6

Spotkanie końcowe w celu ostatecznego zatwierdzenia Wizualizacji 3D po zmianach i przystąpienia do sporządzania dokumentacji technicznej.

7

Przygotowanie dokumentacji projektowej dla wykonawców w formie rysunków technicznych tj. widoków, przekrojów i rzutów pomieszczeń tj. projekt zabudowy i aranżacji pomieszczeń, projekt oświetlenia, rozmieszczenie gniazd elektrycznych RTV. włączników & wyłączników, projekt mebli na zamówienie itd.

  PRZYKŁAD DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ DO WIZUALIZACJI 3D

  PAKIET PREMIUM

  PAKIET PREMIUM to oprócz zawartego w nim PAKIETU STANDARD dodatkowo nadzór nad realizacją projektu na budowie dla uzyskania jak najwierniejszej kopii koncepcji z wizualizacji 3D i dotrzymania założeń z dokumentacji technicznej.

  ETAPY

  8

  Nadzór autorski polega na sprawdzaniu jakości prac ekip wykończeniowych, oraz dotrzymywania przez nich założeń z dokumentacji projektowej. Do tego etapu zaliczają się m.in. sporządzenie zakupowej listy materiałów, wizyty kontrolne na budowie, w sklepach oraz końcowa aranżacja pomieszczeń dodatkami, roślinami i innymi elementami dekoracyjnymi.

  • ZOBACZ TEŻ

  Ile kosztuje remont mieszkania w stanie deweloperskim

  Ile kosztuje remont mieszkania z rynku wtórnego

  Dlaczego warto wybrać usługę projektowania wnętrz z nadzorem autorskim

  Dlaczego warto dokonać zakupu nieruchomości z architektem wnętrz

  Kiedy zgłosić się do Projektanta wnętrz w związku z remontem zakupionego mieszkania od Dewelopera

  Wszystko na prąd. Wcale niedrogo, na pewno bezpiecznie(j)