USŁUGA PROJEKTOWANIA WNĘTRZ Z NADZOREM AUTORSKIM

Ile razy „serfując” po stronach internetowych projektantów wnętrz, zastanawiacie się, który zakres usługi wybrać, bo przecież większość z nas elastycznie podchodzi do tego, czego oczekuje Klient, oferując różne PAKIETY USŁUG.

Są tacy, którym należy przedstawić jedynie wizję wnętrza w postaci wizualizacji 3D i to im wystarcza (rzadko). Resztę przeprowadzą we własnym zakresie. W moim przypadku jest to Pakiet BASIC.

Inni potrzebują jeszcze oprócz Wizualizacji 3D, dokumentacji technicznej (rysunki wykonawcze), by ekipom remontowym łatwiej było przeprowadzić remont, a im samym łatwiej nadzorować zgodność z założeniami projektowymi (czasami). Pakiet taki nazywa się STANDARD.

Ja osobiście zachęcam do wyboru usługi Projektowania wnętrz wraz z nadzorem autorskim (najczęściej wybierana). To Pakiet PREMIUM. Zastanawiacie się dlaczego ? Pokrótce wyjaśnię.

1. Architekt wnętrz porusza się w idealnym świecie oprogramowania do projektowania wnętrz.Co to oznacza ?  Dokładnie to, że Projektant w programie CAD ma idealnie proste ściany, kąty proste są zachowane, piony i poziomy są tam, gdzie powinny być. W realnym świecie „budowlanki”, nawet w nowych mieszkaniach od dewelopera rzadko się to zdarza ! O ile nie ma to znaczenia przy remoncie salonu, ale już np. łazienki ma kolosalne. Wyobraźmy sobie, że ściany są tak krzywe, że rozkład kafelek zaproponowany przez autora zostanie nieosiągnięty, bo glazurnik nie przygotuje odpowiednio ścian na wymiar i nie zachowa idealnych kątów. Postanie dużo tzw. „docinek”, co zaburzy całkowicie zamierzony efekt projektanta. Trudno mieć o to pretensje później do architekta wnętrz, w końcu nie wybraliście opcji NADZORU.

2. Nie oszukujmy się. W budownictwie pracuje dużo ludzi – na szczęście nie większość - którzy z jakością wykonywanych prac są na bakier. Tylko odpowiedni nadzór i kompetencje nadzorującego są w stanie utrzymać jakość prac remontowych. Znajomość rysunku technicznego i brak orientacji przestrzennej u wielu budowlańców – z czym spotykam się często – jest na słabym poziomie. Często wynika to z faktu, że nie są w ogóle z zawodu budowlańcami, a jedynie wykonują taką pracę, bo innej nie było. Skutkuje to wadliwym zrozumieniem rysunków wykonawczych, i w końcu popełnieniem wielu błędów podczas remontu, narażających Klienta na dodatkowe koszty. Wizyty na budowach, kontrola przebiegu prac, rozmowa i wzajemny dialog bez emocji z szacunkiem dla drugiej strony pozwala na bieżąco odpowiednio reagować, zanim zostaną popełnione błędy przy pracach budowlanych.

3. Wreszcie, żeby nie wybielać Projektantów wnętrz, w tym siebie samej. My również popełniamy błędy, jesteśmy tylko ludźmi. Zignorujcie tych projektantów, którzy mając zbyt wysokie przekonanie o swojej wyższości, twierdzą, że są nieomylni. Tu również w wykryciu błędów tym razem projektowych pomaga kontakt, rozmowa, wzajemny dialog bez emocji i dobre relacje  z wykonawcami prac remontowych, którzy poinformują o błędach projektowych,  jeśli je zauważą. W porę można wtedy skorygować wady projektu.

4. Do Pakietu z NADZOREM należą również wizyty w sklepach i hurtowniach budowlanych, meblowych, czy tych z wszelakimi dodatkami. Dekorator wnętrz współpracuje z firmami handlowymi, usługowymi, w tym z internetowymi, żeby uzyskać najlepsze ceny jakich Klient sam nie jest w stanie uzyskać. Projektant wie, co i  gdzie kupić, by dotrzymać założeń z Design’u. Możecie zaoszczędzić przez to wiele nerwów i czasu, a………. czas to pieniądz !

  • ZOBACZ TEŻ

Etapy projektowania & Moje Pakiety usług

Ile kosztuje remont mieszkania w stanie deweloperskim

Ile kosztuje remont mieszkania z rynku wtórnego

Kiedy zgłosić się do Projektanta wnętrz w związku z remontem zakupionego mieszkania od Dewelopera

Dlaczego warto dokonać zakupu nieruchomości z architektem wnętrz

Wszystko na prąd. Wcale niedrogo, na pewno bezpiecznie(j)