ZAKUP NIERUCHOMOŚCI Z ARCHITEKTEM WNĘTRZ

Wielu z Was boryka się z podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości. Ponieważ wydatki temu towarzyszące są ogromne i ponieważ często zakup mieszkania, bądź domu związany jest z zaciągnięciem długoterminowego kredytu, nawet na 25-30 lat, macie wiele obaw – i słusznie – przed podjęciem takiej decyzji.

Usługa zakupu, a w zasadzie oględzin nieruchomości z projektantem wnętrz przed ostateczną decyzją o sfinalizowaniu transakcji może Wam bardzo pomóc. Nie odpowie na wszystkie Wasze pytania, ale z pewnością na ich część znajdziecie odpowiedź. Bardziej świadomie podejmiecie decyzję, która zaważy na całym Waszym życiu.

Osoby zawodowo zajmujące się projektowaniem wnętrz, w związku z tym, że dokonały aranżacji wielu mieszkań i domów, lokali komercyjnych, mogą podpowiedzieć rozwiązania, o których Kupujący nawet nie pomyśli. Dotyczy to zarówno mieszkań, domów z rynku wtórnego, jak i tych od Dewelopera.

Myli się ten, kto myśli, że układ funkcjonalny nowego mieszkania, domu to najlepszy z możliwych jaki zaproponował projektant obiektu. Oni się tym po prostu nie zajmują. Najlepiej, jeszcze na etapie budowy mieszkań, przed postawieniem ścianek działowych (w konstrukcję Dekorator wnętrz nie będzie wnikał) można całkowicie zmienić układ funkcjonalny, tak by dopasować go do potrzeb rodziny. Można przy tym zaoszczędzić pieniądze, najpierw wydane na budowę, potem rozbiórkę i w końcu ponowną budowę nowych ścian działowych, nie zapominając o kosztach przebudowy instalacji wodnych, grzewczych, gazowych, elektrycznych.

Architekt wnętrz już na miejscu wskaże potencjały nieruchomości. Potencjał nieruchomości to nic innego, jak wizja takiej aranżacji wnętrza, takiej zmiany układu funkcjonalnego, aby nieruchomość spełniała oczekiwania i potrzeby domowników.

Projektant wnętrz sprawdzi możliwości przebudowy, usunięcia ścian działowych, zbudowania nowych, które spowodują otrzymanie zupełnie nowego układu stref mieszkalnych i ciągów komunikacyjnych. 

Sprawdzi ograniczenia wynikające z umiejscowienia głównych instalacji wodnych, gazowych, wentylacyjnych prowadzonych w pionowych kanałach w konstrukcji budynku tzw. szybach (szachtach) i już pod tym kątem również, będzie miał gotowe pomysły na aranżacje lokalu.

Weźmie pod uwagę przy tym model rodziny tj. ilość członków, płeć, wiek, zainteresowania, jeśli trzeba wymagania osób niepełnosprawnych w rodzinie, tj. obniżone meble & blaty mebli, odpowiednie uchwyty w łazience, siedziska,  obniżone progi, lub ich brak w ogóle, na wypadek poruszania się wózkiem dla niepełnosprawnych, zastosuje szersze drzwi.

Dekorator wnętrz może wreszcie w obrazowy sposób, na miejscu przez proste szkice wskazać Klientowi potencjały nieruchomości, bowiem obraz wraz z wyjaśnieniami bardziej przemawiają do wyobraźni ludzi. Może także wskazać przybliżone koszty remontu i jego zakres prac, oraz przewidywany czas trwania.

Cena usługi „Zakupu mieszkania & domu z projektantem wnętrz” w stosunku do ceny nieruchomości jest praktycznie niezauważalna, znikoma. Może znacznie pomóc w wyborze najlepszej oferty sprzedaży nieruchomości na rynku.

Warto zastanowić się - zwłaszcza kiedy Kupujący zamierza po zakupie przeprowadzić remont generalny - nad zatrudnieniem architekta wnętrz do oceny potencjału nieruchomości, by nie tylko opierać się na emocjach, ale by podejmować decyzje w oparciu o wskazówki zawodowców.

  • ZOBACZ TEŻ

Etapy projektowania & Moje Pakiety usług

Ile kosztuje remont mieszkania w stanie deweloperskim

Ile kosztuje remont mieszkania z rynku wtórnego

Kiedy zgłosić się do Projektanta wnętrz w związku z remontem zakupionego mieszkania od Dewelopera

Dlaczego warto wybrać usługę projektowania wnętrz z nadzorem autorskim

Wszystko na prąd. Wcale niedrogo, na pewno bezpiecznie(j)